Nekvalitní pneumatiky z východu

I na našem trhu se začínají povážlivě prosazovat levné pneumatiky z Číny. Dobrá zpráva? Ale kdeže. Tímto bychom rádi všechny řidiče varovali, že čínské neznačkové produkty jsou v tomto segmentu příliš velkým rizikem. Jsou totiž nekvalitní.

Nezávislé testy prokázaly naprostou nepřipravenost těchto pneumatik na plnění svých náročných povinností. Jediným pozitivem je cena, která je výrazně nižší, než u zaběhnutých značek, ale problémů je celá řada:

  • Tyto pneumatiky nepoužívají kvalitní materiály, takže se rychle opotřebují. Z toho vyplývá časté kupování nových kusů, což se prodraží a původní ekonomická výhodnost už není tak výrazná.
  • Pneumatiky jsou velmi náchylné k aquasplashingu a se sněhem nebo náledím už si naprosto nevědí rady.
  • Jízda na těchto pneumatikách je tedy krajně nebezpečná. Nemá cenu pro pár korun riskovat, žádné povinné ručení vás před katastrofou nezachrání, ale dobrá pneumatika může, proto raději zainvestujte do prověřené značky.

TIP: Stejně tak bychom nedoporučovali kupovat ani ojeté pneumatiky. Nikdy nevíte, kdo a jak je používal. Skrytý defekt se může projevit záhy, s čímž nic neuděláte.

Comments are closed.